Kaunis nostalginen pyyheliina PARIS EMILY on kuin koriste. Samettinen tekstiilikuva on kiinnitetty koristekirjailuin keskelle pyyheliinan alareunaan. Pyyhe on pehmeä, laadukas ja erittäin imukykyinen ja säilyttää hienot ominaisuutensa pesusta pesuun.
Koko: 70 x 140 cm
Pesu: 40-60 °C
Pyyhkeet on hyvä pestä aina ennen käyttöä. Pesun jälkeen pyyhe on imukykyisempi. Niiden pehmeyden säilytät käyttämällä huuhteluainetta, pyykkietikkaa tai kuivausrumpua.
Pesun jälkeen tekstiilikuvaa voi silittää nurjalta puolelta.
HUOM! Pyyheliinassa ei ole lenkkiä, jolla sen voi ripustaa koukkuun. Sen sijaan voit käyttää nipsua, jonka ansiosta pyyheliina asettuu kauniisti. Elegant Homen tarjoaa erittäin käytännöllisen ja toimivan “ripustin nipistimellä”, jonka löydät pyyhkeiden kanssa samasta tuoteryhmästä.
Froteen tiheys: 450 g/m²
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.